4 ترفند مخفی از یک معامله گر با تجربه در Olymp Trade

4 ترفند مخفی از یک معامله گر با تجربه در Olymp Trade

یک سال از شروع تجارت من در پلتفرم Olymp Trade می گذرد. گاهی بردم، گاهی باختم. اما من متقاعد شدم که پول در اختیار من است. من فقط باید بفهمم که چگونه آن را انجام دهم. کاری که من انجام دادم این بود که بسیاری از استراتژی های مختلف را امتحان کردم و آنها را ثبت کردم. بنابراین، می‌توانستم به کار روی روش‌هایی که کار می‌کردند ادامه دهم و از شر روش‌هایی که نبودند خلاص شوم.

سپس لحظه ای فرا رسید که متوجه شدم چیزی در جهت خوبی در حال تغییر است. هر زمان که 4 کار را انجام دادم که می خواهم اکنون با شما به اشتراک بگذارم، معامله من موفقیت آمیز بود. اگر فقط یکی از آن موارد را حذف می کردم، ضررهایی را تجربه می کردم. من معتقدم اینها 4 گام مخفی من برای موفقیت در Olymp Trade هستند.

با یک حساب آزمایشی مانند یک حساب واقعی رفتار کنید

یک مزیت بزرگ وجود دارد که حساب عملی نسبت به واقعی دارد. بدیهی است که شما با پول خود معامله نمی کنید و به این معنی است که در صورت شکست پول خود را از دست نمی دهید.

به همین دلیل است که همیشه باید استراتژی ها را در حساب آزمایشی تمرین کنید. این شامل ریسک بالایی نیست، بنابراین وجوه شما ایمن است.

هر بار که می‌خواهم ببینم آیا استراتژی مؤثر است یا نه، به یک حساب آزمایشی تغییر می‌دهم. من تاکتیک خاص را بیش از یک بار امتحان می کنم. و فقط پس از اینکه مطمئن شدم طبق برنامه کار می کند، به حساب واقعی منتقل می شوم و از یک استراتژی مشخص در آنجا استفاده می کنم.

علاوه بر این، من نه تنها استراتژی هایی را در حساب عملی، بلکه ابزارهای مالی مختلف یا میزان سرمایه گذاری برای یک معامله را امتحان خواهم کرد. تمرین می‌کنم، امکانات مختلف را امتحان می‌کنم و وقتی می‌دانم چه چیزی جواب می‌دهد و چه چیزی خوب نیست، به حساب واقعی سوئیچ می‌کنم. و بدون تردید بازار، استراتژی و میزان سرمایه گذاری را انتخاب می کنم.

4 ترفند مخفی از یک معامله گر با تجربه در Olymp Trade

بسیاری از معامله گران مبتدی از حساب عملی به عنوان زمین بازی استفاده می کنند. آنها مبالغ هنگفتی سرمایه گذاری می کنند، از استراتژی های تصادفی استفاده می کنند، زیاد فکر نمی کنند. بالاخره پول آنها نیست. اما این اشتباه است. به چنین تفکری عادت نکنید. با یک حساب دمو طوری رفتار کنید که انگار یک حساب واقعی است. در غیر این صورت، ممکن است در آینده برای شما هزینه واقعی داشته باشد.

استفاده از یک حساب دمو به شکل واقعی، اعتماد و اعتماد شما را افزایش می دهد. این به شما کمک می‌کند تا حرکت‌های خوب را از حرکت‌های بد تشخیص دهید، با استراتژی‌هایی آشنا می‌شوید که به خوبی کار می‌کنند و مطمئن می‌شوید که در بازار واقعی نیز کار خواهند کرد.

توصیه من این است که ساعت های زیادی را به تمرین اختصاص دهید. تصور کنید یک ورزشکار هستید. قبل از اینکه برای نشان دادن مهارت های خود آماده شوید، ساعت ها را در باشگاه سپری می کنید. و مهم نیست که ببازی یا برنده شوی، به تمرین برمی گردی.

شما باید همین کار را در زمینه تجارت انجام دهید. و خبر عالی این است که یک حساب آزمایشی رایگان در Olymp Trade وجود دارد.

از معاملات 60 ثانیه ای خودداری کنید

البته انجام 82 درصد سرمایه گذاری در 1 دقیقه بسیار وسوسه انگیز است. حتی فکر چنین پول سریعی باعث می شود لبخند بزنید. اما می بینید که یک مشکل وجود دارد. 60 ثانیه بسیار کوتاه است، اما بسیار طولانی است. شما احساس اضطراب و ترس خواهید کرد. و این احساسات تفکر منطقی شما را ربوده و شما را آسیب پذیر می کند.

کسب سود خوب فقط در 60 ثانیه می تواند شما را بیش از حد مطمئن کند. بنابراین شما فکر می کنید که راه آسان برای پول کلان را پیدا کرده اید و پول بیشتری را در یک معامله قرار می دهید. این یک راه بسیار آسان است که می تواند منجر به پاک کردن تمام سودهای قبلی شما شود. یا بدتر.

4 ترفند مخفی از یک معامله گر با تجربه در Olymp Trade
معاملات 1 دقیقه ای برای همه مناسب نیست

هرگز نباید فراموش کنید که حتی در مدت زمان کوتاهی مانند 1 دقیقه، قیمت ها در حال تغییر دائمی هستند. و حتی یک نوسان کوچک در قیمت ممکن است ضرر شدیدی را برای شما به همراه داشته باشد.

از سوی دیگر، نوسانات قیمت در بازه‌های زمانی طولانی‌تر آنقدر عمیق نیست که شما را از دست بدهد. قیمت در بازه های زمانی کوتاه یا طولانی تغییر خواهد کرد. با این حال، تجزیه و تحلیل بازار و پیش بینی جهت آن هنگام استفاده از بازه های زمانی طولانی تر آسان تر است.

تاریخچه معاملات را مرتبا بررسی کنید

قانون اصلی برای هر معامله گر به حداقل رساندن ضرر و به حداکثر رساندن برد است. وقتی فرصتی برای بررسی معاملات گذشته خود داشته باشید، بسیار آسان تر خواهد بود. اولین معامله گران یک لاگ تراکنش دست نویس داشتند. هر روز بررسی می کردند که کدام معامله سود دارد و کدام ضرر.

خبر خوب؟ شما نیازی به انجام آن ندارید. Olymp Trade ابزاری به نام معاملات را ارائه می دهد که در آن می توانید کل تاریخ معاملات گذشته خود را مشاهده کنید.

4 ترفند مخفی از یک معامله گر با تجربه در Olymp Trade
معاملات گذشته خود را ثبت کنید

حال، چه چیزی می توانید از تاریخچه معاملات استنباط کنید؟ اول از همه، اگر در آن روز خاص سود یا زیان کردید. دوم، ابزارهای مالی بیشترین تعداد معاملات سودآور را ایجاد کردند. سپس، چه استراتژی هایی بهترین کار را انجام می دهند، در چه زمانی بهترین سرمایه گذاری را انجام دادید. برای مثال، می‌توانید در حین معامله شمع‌ها در جفت ارز EUR/USD متوجه شوید که بیشترین پرداختی را بین ساعت 10 صبح تا 11 صبح دریافت می‌کنید. و به لطف داشتن این اطلاعات، می دانید چه زمانی باید این جفت ارز خاص را معامله کنید.

طرح معاملاتی را بسازید و دنبال کنید

در ابتدا روی هیچ برنامه پولسازی کار نمی کردم. من فقط می‌خواستم در معاملات سود کسب کنم، بنابراین بازارهای تصادفی را انتخاب کردم و اگر یکی برای من سود نداشت، آن را به بازار دیگری مبادله کردم.

باید اعتراف کنم. کار نکرد. در نهایت بیش از 80 درصد پولم را از دست دادم و با خودم گفتم باید چیزی تغییر کند. من شروع به دنبال کردن مراحل سرمایه گذاران موفق کردم و متوجه شدم که همه آنها یک برنامه معاملاتی دارند. این دقیقا همان چیزی بود که من از دست داده بودم.

4 ترفند مخفی از یک معامله گر با تجربه در Olymp Trade
بر اساس یک برنامه معاملاتی تصمیم بگیرید

بیایید به این موضوع نگاه کنیم که چنین طرحی باید شامل چه مواردی باشد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که زمانی را که می خواهید در حساب آزمایشی Olymp Trade صرف کنید، مشخص کنید. تصمیم گرفتم 3 هفته باشه. باید به اندازه کافی طولانی باشد تا بفهمم کدام بازار و در چه زمانی بیشترین سود را برای من به ارمغان می آورد. چیز دیگر این است که مقدار پولی را که برای وارد کردن به معامله آماده هستید تعیین کنید.

همانطور که قبلا گفته شد، بررسی تاریخچه معاملات بسیار مهم است. من تک تک معاملات را تجزیه و تحلیل کردم. من گزارش دقیق خود را نوشتم که در آن زمان، استراتژی ها، شاخص ها، ابزارها و بازه های زمانی استفاده شده را مشخص کردم.

3 هفته گذشته بود و من وارد یک حساب واقعی شدم. من یک برنامه تجاری تهیه کردم که جزئیاتی مانند:

  • مقدار پولی که در ودیعه می گذاشتم
  • مقدار پولی که در یک معامله سرمایه گذاری می کنم
  • دوره زمانی
  • نمودارها و شاخص هایی که من استفاده خواهم کرد
  • بازارها و زمان هایی که انجام می دادم
  • لحظه توقف معاملات (برای من 3 معامله متوالی باخت بود)
  • لحظه برداشت سود و درصد موجودی حساب را برداشت می کردم.

این فقط یک مثال ساده از یک طرح پول سازی است. من توصیه می کنم که یکی را ایجاد کنید که به بهترین وجه مناسب سبک معاملاتی شما باشد. و مهمتر از همه، مطمئن شوید که برنامه پولسازی خود را دنبال می کنید.

چه مدت در Olymp Trade معامله کرده اید و چه نتایجی کسب کرده اید؟ اگر هنوز یک حساب Olymp Trade باز نکرده اید، امروز یک حساب آزمایشی باز کنید و 4 راز من را امتحان کنید. یافته های خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!