روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Trade برای تجارت سودآور

روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Trade برای تجارت سودآور
بسیاری از روش های تجزیه و تحلیل ، که می توانید برای تعیین روند آینده ، پیش بینی جریان نقدی شرکت یا دانستن ارزش منصفانه سهام استفاده کنید ، مبتنی بر ریاضیات است.

ممکن است فکر کنید عدم درک ریاضیات مانع از کسب درآمد با تجارت در بازارهای مالی می شود. با این حال ، به نتیجه نرسید. می توانید از روش های آماده تحلیل قیمت دارایی استفاده کنید.

معاملات فیبوناچی مثالی از چگونگی کاربرد یک روش پیچیده و آسان بودن آن است. به لطف برنامه نویسان ، معامله گران چندین ابزار قابل اعتماد برای تجزیه و تحلیل قیمت دریافت کردند.


فیبوناچی توضیح داده شده است

به طور خلاصه ، ایده فیبوناچی بر اساس "نسبت طلایی" است - نسبت ایده آل بخشی از یک شی به کل شکل آن. هنگام استفاده از این روش در معاملات ، بسیاری از معیارهای قیمت تولید می کنیم که می توانند روند را تحت تأثیر قرار دهند.

دنباله فیبوناچی مجموعه اعداد است: 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 8 ، 13 ، 21 و غیره. هر عدد بعدی مجموع دو عدد قبلی است.


در این مقاله ، ما دو روش محبوب را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد: استفاده از سطوح فیبوناچی و فن فیبوناچی - ابزار تجزیه و تحلیل بازار دیگر. معامله گران از آنها برای یافتن سطح قیمتی که می توانند با حساب کردن روی یک روند جدید موقعیت باز کنند ، استفاده می کنند. خواهید فهمید:
 • نحوه تنظیم ابزارها بر روی نمودار.
 • چگونه می توان ضرر متوقف کرد و سود کسب کرد.
 • چگونه می توان سطح حمایت و مقاومت قوی را پیدا کرد.
 • آنچه می توانید تجزیه و تحلیل فیبوناچی را با آن ترکیب کنید.


سطح فیبوناچی

سطوح فیبوناچی مجموعه ای از خطوط افقی در فواصل مختلف از یکدیگر است. آنها پس از اتصال کم و زیاد (به طور خودکار در صورت روند نزولی ، یک پایین و پایین) به طور خودکار در نمودار ظاهر می شوند.

به هر سطح افقی مقداری از 0 تا 1 اختصاص داده شده است. معامله گران نیز این معیارها را به عنوان مهم و کمکی تعیین می کنند. این تقسیم نسبی با تجزیه و تحلیل داده های تاریخی تأیید می شود.

1 (یا 100٪)

نقطه پایانی محاسبات

0،7639 (یا 76،39٪)

یک سطح کمکی

0،618 (یا 61،8٪)

یک سطح کمکی

0،5 (یا 50٪)

یک سطح مهم

0،382 (یا 38،2٪)

یک سطح مهم

0،236 (یا 23،6٪)

یک سطح مهم

0،16 (یا 16٪)

یک سطح کمکی

0 (0٪)

نقطه شروع محاسبات


بیایید به مثالهایی برویم:

ما یک جفت ارز EUR / JPY را به صورت تصادفی کم و زیاد (دو مربع در نمودار) به هم متصل کرده ایم. این به ما اجازه می دهد تا تأثیر سطوح بر رفتار بیشتر قیمت را ارزیابی کنیم (شکل 1).

در مورد ما ، قیمت یا از سطح خارج شد یا پس از شکست یک سطح دیگر از فیبوناچی ، سرعت آن را کاهش داد. بنابراین ، در این شرایط ، یک معامله گر می تواند تعداد کافی سیگنال دریافت کند.

نظر: برخی از معامله گران تصور می کنند که شکست سطح 0.5 به منزله سیگنال قابل اعتمادی برای تغییر روند است.

روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
خوک 1

در حالی که سطوح فیبوناچی ابزاری است که به شما امکان می دهد روند بهتری را طی کنید ، یک فن فیبوناچی برای تجارت پس از روند مناسب است.
 

فن فیبوناچی

هنگام استفاده از آن ، چندین پرتوی مورب با زوایای مختلف شیب در نمودار دریافت می کنید. و همچنین سطح ، اشعه ها روند را تحت تأثیر قرار می دهند: آنها می توانند آن را متوقف یا فعال کنند.

در خوک 2 ، ما کم و زیاد قیمت تصادفی را انتخاب کردیم و یک فن فیبوناچی را بهمراه این معیارها کشیدیم.
روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
خوک 2

در خوک. 3 ، ممکن است متوجه شوید که اشعه های فن فیبوناچی سیگنال های قابل اعتماد زیادی برای باز کردن معاملات پس از روند صعودی ارائه می دهند. توجه داشته باشید که در زمان ساخت اسکرین شات ، ما همچنین یک نقطه ورود عالی برای تجارت طولانی داشتیم.
روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
خوک 3
 

چگونه نمودار را با استفاده از فیبوناچی تحلیل کنیم؟

هیچ رویکرد واحدی وجود ندارد. یک روش کاملاً مشهور مبتنی بر استفاده از چندین فریم زمانی وجود دارد. هنگام استفاده از این روش ، شما ابزارهای فیبوناچی را در یک بازه زمانی بالاتر قرار می دهید و فقط معاملات کوتاه مدت انجام می دهید.

به عنوان مثال ، یک معامله گر یک دارایی و یک بازه زمانی 4 ساعته را انتخاب کرد. او سطح فیبوناچی را با استفاده از آخرین بالا و پایین کشید.

نظر: قبل از اینکه جلسه معاملات شروع به دریافت سیگنال های بیشتری در آینده کند ، می توانید همین کار را در مورد کلیه دارایی ها انجام دهید.


سپس معامله گر به یک بازه زمانی پایین تر روی آورد. این به او کمک می کند تا بفهمد:
1. رفتار قیمت در برخی از سطوح مهم (درصورتی که سریع واکنش نشان داده شود یا بازار قبل از افزایش فعالیت ثابت باشد).

2. نقاط ورود.

3. بهترین سطح برای قرار دادن دستورات محدود کننده Stop Loss و Take Profit.

نگاهی به خوک بیندازید. 4:
 1. این رویکرد به ما این امکان را می دهد که ایده کوتاهی در سرمایه گذاری برای کوتاه کردن دارایی با استفاده از یک سفارش تجاری ارائه دهیم.
 2. ما می توانیم سطح مناسب برای تعیین ضرر توقف در تجارت کوتاه فعلی را پیدا کنیم.
روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
خوک 4

سطح فیبوناچی ، توقف ضرر و سودآوری

قرار دادن Stop Loss و Take Profit در سطوح مناسب ، عنصر مهم تقریباً هر استراتژی معاملاتی است. یک تجزیه و تحلیل فنی ساده اغلب این اطلاعات را در اختیار ما قرار نمی دهد اما می توانیم از فیبوناچی استفاده کنیم.

شما مطمئن شدید که این ابزارها در تحلیل بازار کاملاً کارآمد هستند. اما سهم آنها در مدیریت ریسک نیز جای سوال نیست. در اینجا چند نکته در مورد نحوه قرار دادن Stop Loss و Take Profit بر اساس ابزارهای فوق الذکر آورده شده است:
 1. هنگامی که طولانی می شوید ، ضرر Stop را کمی پایین تر از نزدیکترین سطح فیبوناچی یا پرتوی واقع در زیر قیمت دارایی فعلی تنظیم کنید.
 2. هنگام کوتاه رفتن ، توقف ضرر را کمی بالاتر از نزدیکترین سطح فیبوناچی یا اشعه واقع در بالای قیمت دارایی فعلی تنظیم کنید.
 3. سود را می توان در نزدیکترین سطح یا نزدیک به پرتو در جهت تجارت خود تعیین کرد.
ما می توانیم دو منطقه منطقی را برای تنظیم Stop Loss و Take Profit در Pig مشاهده کنیم. 5- توجه داشته باشید که سطح ها می توانند داده های دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند اما انعطاف پذیری اشعه ها بیشتر است.
روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
خوک 5

به عنوان مثال ، شما می توانید به دلیل شیب خطوط ، دائماً Take profit و Stop Loss را حرکت دهید. این به شما امکان می دهد سود بیشتری پس انداز کنید و خطرات را کاهش دهید. می توانید در خوک مشاهده کنید. 6 که Stop loss به پایین تر منتقل شده اما در بالای اشعه فیبوناچی باقی مانده است.
روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
خوک 6
 

این ابزارها را با چه چیزهایی ترکیب می کنم؟

روش های فیبوناچی به شما کمک می کند روند را پیش بینی کنید ، اهداف را تعیین کنید و خطرات را بهینه کنید. اما هر سیگنال می تواند (و گاهی اوقات نیز باید) توسط یک ابزار تجزیه و تحلیل اضافی تأیید شود:
 1. اسیلاتورها. اگر سطح (اشعه) فیبوناچی سیگنال خرید می دهد و نوسانگر (به عنوان مثال RSI) بیش از حد فروخته می شود ، شانس شما برای تجارت سودآور به طور قابل توجهی افزایش می یابد.
 2. سطح پشتیبانی / مقاومت بگذارید بگوییم نمودار به شعاع فن فیبوناچی پایین آمد. این یک سیگنال خرید است. در صورت وجود سطح پشتیبانی افقی در مجاورت قیمت فعلی ، این سیگنال تأیید خواهد شد.
 3. استفاده همزمان از فن و سطح. در این حالت ، شما باید به سیگنال های ارائه شده توسط هر دو ابزار اعتماد کنید.


کدام بازه های زمانی برای تجارت فیبوناچی مناسب است؟

این روش را می توان با تمام بازه های زمانی استفاده کرد. انتظار می رود همه چیز روی زمین با نسبت طلایی یا تعادل مطابقت داشته باشد.

با این حال ، بازرگانان باتجربه در داخل روز همچنان ترجیح می دهند حداقل با استفاده از یک بازه زمانی حداقل 5 دقیقه ای نقاط جستجو را جستجو کنند. برای کسانی که به مدت 2 روز یا بیشتر موقعیت دارند ، مدت زمان توصیه شده 4 ساعت یا بیشتر است.
 

چگونه می توانم ابزارهای فیبوناچی را روی نمودار تنظیم کنم؟

در پایان ، ما می خواهیم در مورد چگونگی قرار دادن فن یا سطح فیبوناچی بر روی نمودار بیشتر به شما بگوییم. هر دو ابزار را در بخش شاخص های پلت فرم Olymp Trade پیدا خواهید کرد.

تنظیم سطوح فیبوناچی (شکل 7):
 1. سطوح فیبوناچی را انتخاب کنید.
 2. روی نزدیکترین قیمت پایین کلیک چپ کنید.
 3. اگر روند صعودی است ، مقیاس (فن) را تا قیمت مورد نظر بالا کشیده و دوباره کلیک چپ کنید. اگر روند نزولی است ، ابتدا روی بالا و سپس پایین کلیک کنید.
روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
خوک 7

تنظیم فیبوناچی فن ( خوک 8):
 1. "فن فیبوناچی" را در بخش شاخص ها انتخاب کنید.
 2. اگر قیمت دارایی در حال افزایش است ، کمترین و کمترین میزان (فن قرمز) را وصل کنید. اگر روند نزولی است ، ابتدا روی high کلیک کنید و سپس آن را به low (فن آبی) متصل کنید.
روش های موثر استفاده از فنون فیبوناچی در Olymp Tradeبرای تجارت سودآور
اولین تجربه استفاده از این روش در هنگام معاملات ممکن است دشوار باشد ، اما بعد از اینکه اولین مارک های موفق خود را ایجاد کردید ، می بینید که این ابزارها چقدر کارآمد هستند. و برای ایمن سازی آموزش ، توصیه می کنیم از یک حساب آزمایشی رایگان استفاده کنید.
Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!

پیام بگذارید

لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!